Хебър Пазарджик и Спартак Варна се оттеглиха на полувремето при резултат 0:1 в двубой от първия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Бенковски".

Точен за "соколите" е Ахмед Ахмедов, който успя да се разпише в добавеното време на първата част.

В 18-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Николай Николаев влезе остро в краката на Ивей Ромееш и го фаулира. Първоначално съдията Християна Гутева отсъди нарушение, но след това ВАР я привика на мониторите и тя промени решението си, показвайки директен червен картон на бранителя на "гробарите“.

На живо на срещата присъства треньорът на ЦСКА Томислав Стипич, тъй като следващия кръг "червените" домакинстват на отбора от Пазарджик. Той наблюдава мача с изпълнителния директор Стоян Орманджиев.