Българската изгряваща звезда в автомобилните спортове Никола Цолов е сред тримата, на които от Формула 3 заложиха за "Пилот на уикенда" чрез пост в социалните мрежи.

17-годишният ни състезател, който спечели първата си победа в основно състезание във Ф3 на пистата "Хунгароринг" в Будапеща, именно в края на миналата седмица, е поставен до своя колега от тима "ART Grand Prix" - Кристиан Мансел и Никита Бедрин от "AIX Racing".

Цолов финишира 28-и в спринта на Гран при на Унгария поради сблъсък със Сантяго Рамос, а в неделя взе третия си успех във Формула 3 (и трите са през този сезон, но две са в спринт).

Кристиан Мансел завърши 5-и в спринта и 4-и в основното състезание.

Никита Бедрин направи най-силната си седмица в Тура през този сезон, печелейки спринта, а в основното състезание зае 7-о място.

Голяма част от коментарите под поста в социалните мрежи са в полза на това Цолов да бъде избран за пилот на уикенда.