Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши на трето място силния международен турнир за жени по ускорен шахмат в Сиан, Китай. Това бе петото издание на състезанието, което е организирано от Китайската федерация по шахмат и събира най-силните състезателки от цял свят.

Сред участничките тази година бяха настоящата световна шампионка Цзю Вънцзюн, бившата световна шампионка Тан Чжони, носителката на Световната купа Александра Горячкина, както и 14-годишната сензация Миаои Лу. Стефанова, която също е печелила световната титла в миналото, приключи деветкръговия турнир с актив от 6 точки, колкото има и втората Ставрула Цолакиду от Гърция. Победителка с 6,5 точки стана китайката Тан Чжони.

Българката записа 5 победи, две ремита и две поражения, акто в последния кръг тя победи световната шампионка Цзю Вънцзюн.