Националният отбор на България за юноши до 18 години загуби и втората контрола срещу Турция в Одрин. Националите отстъпиха с 86:89.

Контролата бе последна за състава преди Европейското първенство в Дивизия "B", което ще е в периода 26 юли 04 август в Скопие, Македония.

Българите започнаха по-добре срещата и взеха крехък аванс в началните минути, но след първата четвърт съперникът обърна за 25:23. Въпреки че нашите си върнаха водачеството в началото на втория период, 15 безответни точки за домакините ги откъснаха напред с двуцифрена преднина на почивката - 48:38.

След паузата на свой ред баскетболистите на Стойо Чолаков направиха силна серия и заличиха голяма част от изоставането си, но преди заключителната четвърт Турция увеличи за 76:68. В оставащото време България отново скъси дистанцията.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен с 28 точки (7 тройки). Даниел Хинков записа 14 точки, а 12 добави Теодор Трифонов.