Левски записа изразителна победа над Локомотив София с внушителното 6:1 в двубой от първия кръг на Първа лига.

Цели пет попадения паднаха през първите 45 минути на стадиона в столичния квартал "Надежда". Първо Анте Аралица (6') даде аванс за железничарите. Малко след това обаче Александър Колев (12') изравни, а Алдаир (22') изведе "сините" напред в резултата.

В добавеното време на първата част Джавад Ел Джемили (45+1', 45+3') наниза два експресни гола в рамките на само две минути.

През втората част "сините" намалиха темпото и играта стана равностойна. В крайна сметка обаче 26-кратните шампиони стигнаха до нови две попадения отново в добавеното време, дело на Карлос Охене (90+1') и Мустафа Сангаре (90+7').

В следващия кръг Левски посреща в София тима на Ботев Враца в петък, а Локомотив ще гостува на Берое в Стара Загора следващия понеделник.