Победителите в предварителните групи ще играят на финал. Франция и Италия ще се изправят в мача за титлата на Европейското първенство за мъже до 18 години.

В първия полуфинал в зала "Левски София“ никакъв проблем нямаха "петлите“ срещу Испания. Те се наложиха над Испания с 3:0 (25:20, 25:19, 20). Франция победи със същия резултат и България в групата. Тогава нашият треньор Десислава Величкова определи съперника като фаворит за трофея.

По-късно във втория полуфинал Италия имаше много по-сериозна съпротива от Полша. "Скуадрата“ спечели с 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:23). Най-драматичен беше четвъртият гейм. В него резултатът бе равен при 23:23. Италианците направиха две последователни точки за успеха.

Финалът е утре в зала "Левски София“ от 18,30 ч.