Локомотив Пловдив победи Арда с минималното 1:0 в двубой от първия кръг на Първа лига. Срещата се изигра на стадион "Локомотив".

Единственото попадение в срещата бе дело на Eфе Али, който успя да се разпише в 41-ата минута, когато Анатолий Господинов спаси шут на Христо Иванов, но при добавката Али се разписа.

В добавеното време на първата част кърджалии пратиха топката във вратата, но попадението им бе отменено заради засада. Малко след това се стигна до спречкване между играчите, след което бяха изгонени Ефе Али и Тонислав Йорданов.

През втората част двата отбора действаха предпазливо и не предприемаха излишни рискове. Все пак в последните минути кърджалии вдигнаха оборотите и се опитаха да стигнат поне до равенство, но това така и не се случи.

Домакините стигнаха до успеха без новия си треньор Любослав Пенев заради наказание от миналия сезон. Специалистът наблюдава срещата от трибуните на стадиона в парк "Лаута".