Никола Цолов завърши 28-и в спринтовото състезание от Формула 3 на пистата "Хунгароринг" в Унгария. Това е осми кръг от шампионата за тази година.

Българинът, каращ за "ART" потегли 11-и на стартовата решетка. В четвъртата от общо 18 обиколки сънародникът ни се удари със Сантиаго Рамос от "Trident". Това наложи Цолов да минe през бокса и да смени предното си крило, което му коства доста време. Мексиканецът също пострада сериозно след сблъсъка и трябваше да смени спукана гума.

Победител в спринта стана Никита Бедрин от "AIX Racing" с време 1:36.185. Втори остана тайландецът Тасанапол Интрафувасак, който спря часовника на 1:36.794. Трети е Дино Беганович, завършил последната обиколка за 1:36.951.

Утре от 09:25 българско време е основото състезание, в което Цолов ще потегли от второто място.