Националният отбор на България за юноши U18 отстъпи пред Турция със 78:82 в първата от двете контроли помежду им в Одрин. Двубоят бе много оспорван с 10 смени на водачеството и 9 равенства, като в нито един момент разликата не бе двуцифрена.

Турците взеха леко предимство в началото и след 10 минути водеха с 22:19. България излезе напред през втория период, но на почивката съперникът се оттегли при 41:33.

След почивката баскетболистите на Стойо Чолаков не спряха да оказват сериозна съпротива на домакините и преди решителната четвърт вече водеха с 64:62. Драмата продължи до последно, но Турция успя да заслужи успеха в края, а от българския лагер имаха сериозни претенции към съдийството в срещата.

5-има завършиха с двуцифрен точков брой за България. Най-резултатни с по 16 бяха Александър Гавалюгов и Владислав СтаневДеян Колев има 13, с 12 е Теодор Трифонов, а 11 има Даниел Хинков.