Девойките ни под 18 години започнаха със загуба участието си на приятелски международен турнир в Чехия. В първия си двубой възпитаничките на Маргарита Маринкова отстъпиха срещу домакините с 56:58.

След равностойно начало и няколко размени на водачеството чехкините имаха минимална преднина след 10 минути игра - 16:15. Силна серия в тяхна полза направи разликата двуцифрена в началото на втория период, а почивката дойде при 39:31.

Домакините поддържаха аванса си и след паузата, а за кратко той достигна и 13 точки. "Лъвиците" не се отказаха и две минути преди края се доближиха само на точка, но и не успяха да стигнат до пълен обрат.

Много силна среща за България направи Димана Костова с 31 точки, а 15 има Деница Манолова.

Днес България ще премери сили с Австрия, а в последния си мач утре ще се изправи срещу Румъния.