Ботев Пловдив се класира за втория предварителен кръг на турнира Лига Европа! Възпитаниците на Душан Керкез завършиха наравно 2:2 в гостуването си на словенския Марибор и с общ резултат 4:3 продължават напред в пресявките.

Домакините откриха резултата в 13' чрез Ян Репас, като така и завърши първата част. Повратният момент в мача дойде на почивката, когато Керкез пусна в игра Кристиан Нвачукву. Нападателят се нуждаеше от две минути, за да прониже вратата на противника след асистенция на капитана Ивелин Попов. "Канарчетата" стигнаха до пълен обрат в 60', когато Нвачукву асистира на нигерийския си сънародник Антъни Уджа.

Играчите на Анте Шимунджа успяха да изравнят в 80' с гол на резервата Етиен Беугре, но родният тим успя да устиска до края и не позволи трети гол във вратата си.

Така на "жълто-черните" им предстои балканско дерби с гръцкия гранд Панатинайкос, който започва участието си в квалификациите от втори кръг.