Лудогорец се класира за втория предварителен кръг на Шампионска лига. Възпитаниците на Георги Дерменджиев загубиха гостуването си на грузинския Динамо Батуми с 1:0, но благодарение на победата с 3:1 в първия мач се класираха напред в квалификациите.

Грузинците откриха резултата още в 3' с гол на Владимер Мамучашвили. Отново Мамучашвили бе точен в 9', но попадението му бе отменено заради нарушение в нападение. Натискът на домакините продължи и в 14' те уцелиха греда след изстрел на Хален Блеса, но първо топката бе отбита от Серджио Падт. В самия край на полувремето българският тим също удари греда след удар на Руан Секо.

Домакините уцелиха втора греда в заключителните минути на мача, а с основна заслуга за класирането напред бе нидерландският страж на Лудогорец, който спаси няколко сигурни попадения във вратата си.

Съперник на родния шампион в следващия кръг ще бъде Динамо Минск от Беларус.