Станаха известни подробности по договора между френския нападател Килиан Мбапе и Реал Мадрид. Според Marca французинът ще стане най-добре платеният футболист в историята на "белия балет".

Заплатата на 25-годишния футболист ще бъде около 15 милиона евро след данъци на сезон. В същото време от 60 до 80% от правата върху изображението ще останат за нападателя.

Бонусът при подписването ще бъде 100-115 милиона евро. Тази сума ще бъде изплатена на Мбапе в продължение на пет години. Освен това договорът предвижда бонуси за постигане на различни цели, включително спечелване на Златната топка и спечелване на титли с клуба.

Реал Мадрид обяви трансфера на Килиан Мбапе на 3 юни. Французинът подписа договор с клуба до лятото на 2029 година.

В края на сезона Реал стана шампион на Испания и спечели Шампионската лига. Във финала на главния турнир за Купата на Европа отборът на Карло Анчелоти победи Борусия Дортмунд (2:0).