Аржентина е новият стар носител на Копа Америка. Световният шампион триумфира с рекордна в историята на Южна Америка 16-а титла, защитавайки отличието си от преди 3 лета с 1:0 над Колумбия след продължения в Маями, Флорида. Финалът започна с над час по-късно заради хиляди привърженици, които опитаха да влязат на стадион "Hard Rock" без билети.

Редовното време завърши 0:0 и се премина към продължения. При равенство преди финала се бият дузпи, но на финал има продължения. Резервата Лаутаро Мартинес вкара победното попадение в 112-та минута, благодарение на асистенция от полузащитника на Тотнъм Джовани Ло Селсо.

Това бе последна Копа Америка за капитана на "гаучосите" Лионел Меси, който напусна терена контузен в 66-та минута, бивайки заменен от Николас Гонсалес. 37-годишният рекордьор по "Златни топки" съвсем скоро ще се откаже от националния отбор, а сега същото ще стори и крилото Анхел ди Мария.