Испания е новият шампион на Европа! Селекцията на Луис де ла Фуенте спечели финала на 17-ото европейско първенство, побеждавайки Англия с 2:1 в изключително драматичен мач.

Решителният мач на "Олимпиащадион" в Берлин премина под контрола на испанците, които имаха повечето и по-чистите положения за гол.

Първото полувреме завърши без попадения, но в самото начало на втората част Испания откри резултата. Точен за "Ла Фурия Роха" бе Нико Уилямс, който получи асистенция от Ламин Ямал. Играчите на Гарет Саутгейт успяха да изравнят в 73' с гол на появилия се в игра преди минути Коул Палмър след голов пас на Джуд Белингам.

Двубоят отиваше към продължения, когато Испания избухна за втори и решителен път. Марк Кукурея проби отляво и пусна чудесен пас по земя към резервата Микел Оярзабал, който постави крака си на пътя на топката и от близо не остави шанс на Джодан Пикфорд, който правеше изключително силен мач до този момент.

Така Испания завоюва четвъртата си европейска титла, докато Англия все още няма титла на Стария континент.