Отборът на Уругвай спечели бронзовите медали на Копа Америка.

В мача за третото място на турнира, който се провежда в Съединените щати Уругвай победи Канада след изпълнение на дузпи.

Редовното време на двубоя завърши наравно 2:2.

Луис Суарес с гол във втората минута на добавеното време на мача прати отбора на Уругвай в продълженията, изравнявайки за 2:2.

Преди това Уругвай излезе напред в резултата още в 8-ата минута чрез халфът на Тотнъм Родриго Бентанкур.

В 22-ата минута канадците отвърнаха на удара, възстановявайки равенството с попадение на полузащитника на Марсилия Исмаел Коне.

Минута по-късно гол за Уругвай на Факундо Пелистри бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

В 80-ата минута Канада направи пълен обрат с попадение на нападателя на Лил Джонатан Дейвид.

В добавеното време Луис Суарес изравни и прати мача в продължения, в които не се стигна до нов гол.

При наказателните удари Уругвай се наложи с 4:3.

Най-напред третата дузпа за Канада профука Исмаел Коне, а след него петото изпълнение за тима на звездата Алфонсо Дейвис също не порази целта, което прати бронза при уругвайците.

В мача за титлата, в раните часове на 15 юли (понеделник) българско време излизат Аржентина и Колумбия.