Левски завърши контролите с равенство 2:2 с израелския Макаби (Нетаня) след обрат.

До 61-ата минута гостите водеха с 2:0, като в рамките на 120 секунди "сините“ стигнаха до равенството с попадения на капитаните Марин Петков и Цунами.

Преди началото на двубоя, който се изигра на стадион "Георги Аспарухов“ отборът на Левски за новия сезон бе официално представен.

Играчите излязоха един по един пред над 4 000 привърженици и сътвориха истински празник, изстрелвайки към трибуните топки с персонализирано послание от всеки един футболист.

Тимът излезе и със специален транспарант в подкрепа на юношата на ЦСКА Илиан Антонов, който се бори с коварно заболяване.

Левски започна по-активно мача, но гостите откриха в 38-ата минута чрез сръбския си нападател Игор Златанович.

След почивката Макаби стигна и до втори гол, като в 53-ата минута негов автор отново бе Златанович, който изскочи сам срещу Пламен Андреев и вкара.

След втория гол играчите на Левски вдигнаха още оборотите и логичното се случи в 61-ата минута. Марин Петков бе изведен от Джавад Ел Джемили и той намали на 1:2.

Секунди по-късно капитанът Вендерсон Цунами засече топката във вратата на Макаби след центриране от ъглов удар.

Неофициален дебют за тима записа и Мустафа Сангаре. Той се понрави на публиката и бе близо до гол. Нападателят се възползва от едно дълго центриране на Майкон, изпревари бранител на съперника и стреля с глава от границата на наказателното поле, като за малко не отбеляза. Малко по-късно той отново шутира мощно, но този път покрай гредата.

Съставът на Левски: 44. Матей Маркович (46′ – 1. Пламен Андреев) – 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 97. Асими Фадига (46′ – 11. Джавад Ел Джемили), 10. Асен Митков (56′ – 8. Карлос Охене), 3. Майкон – 17. Евертон Бала (56′ – 7. Фабио Лима), 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев