Черно море победи Добруджа с 2:0 в последната си контрола преди старта на новия сезон.

Преди началото на двубоя на стадион "Тича“ във Варна "моряците“ официално представиха тима за предстоящата кампания.

Черно море започна по-активно мача, като в 29-ата минута Анддреяс Калкан се озова на стрелкова позиция и отправи страхотен удар, но прати топката малко над напречната греда.

В 43-ата минута Андреяс Калкан се реваншира, откривайки резултата. Асистент за попадението бе Васил Панайотов.

В 52-ата минута Николай Златев бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада.

В 56-ата минута "моряците“ вкараха втори гол. След центриране от корнер топката бе избита от бранител на гостите, тя попадна в Мазир Сула, който от границата на наказателното поле реализира за 2:0.

В 65-ата минута Исмаил Иса, Мартин Милушев, Росен Стефанов, Велислав Василев, Начо, Берк Бейхан, Пачеко, Пламен Аршев, Константин Грахльов се появиха на местата на Мазир Сула, Дуду, Живко Атанасов, Дани Димов, Влатко Дробаров, Николай Златев, Васил Панайотов и Андреяс Калкан.

Брено Тейшейра замени Виктор Попов в 80-ата минута.

В заключителните минути Джорджо от състава на Добруджа удари греда.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА ЧЕРНО МОРЕ: Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Дани Мартин, Васил Панайотов, Даниел Димов, Мазир Сола, Дуду, Андреяс Калкан, Николай Златев