Пирин (Благоевград) победи Банско с минималното 1:0, в последната си контрола от лятната предсезонна подготовка.

Голът на победата падна в 44-ата минута след ефектно изпълнение с глава на новото попълнение Йосков.

Първото полувреме бе двуостро, като и двата отбора създаваха ситуации. Преди гола в края на полувремето, удобни положения да отбележат имаха Динев и голмайстора Йосков.

Поради контузия, в 20-ата минута Христо Петров бе заменен от Мартин Георгиев.

През втората част, за втори жълт картон бе изгонен халфът на домакините - Роман Родопски.

Най-чистите положения след почивката за Пирин се откриха пред Шахалил и Ботнари, а Евгени Георгиев стреля опасно от фаул в самия край на мача.

Пирин започна мача в състав: Костов, Б.Иванов, Х.Петров, Дюлгеров, Бодуров, Божуркин, Суда, Вълчев, Йосков, Заков и Коваленко.

През втората част в игра влязоха: Димитров, Боянов, И. Костов, Ласков, Е. Георгиев, Бучев, Бандев, Ботнари, Ебенезър де Фантис и Шайн Шахалил.