Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) започна успешно участието си в евротурнирите за сезон 2024/25.

Българският тим победи с 2:1 словенския Марибор в първа среща от старта на квалификациите в Лига Европа.

Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Новото попълнение Антъни Уджа откри резултата, разписвайки се в 9-ата минута след асистенция на Ивелин Попов.

Гостите изравниха чрез литовският национал Пиюс Ширвюс. Той бе точен в 19-ата след пас на Ян Репас. (Ширвюс вкара и двата гола при поражението на България от Литва с 0:2 в европейска квалификация за ЕВРО 2024, играна на 14-и октомври 2023-а година).

Бившият нападател на младежкия тим на италианския шампион Интер - Никола Илиев донесе успеха на "канарчетата". 20-годишният талант се разписа в 74-ата минута. Асистенцията бе на първия голмайстор - Антъни Уджа. Това беше и дебютен гол за Илиев в официален мач на Ботев.