Румънският Корвинул Хунеодара на практика си осигури място във втория предварителен кръг на турнира Лига Европа.

В първи мач от първата фаза на състезанието румънският отбор победи като гост унгарския Пакш с 4:0. Хеттрик за Корвинул Хунеодара реализира Мариус Лупу.

Реваншът в Пакш е на 18 юли, като победителят от тази двойка ще срещне хърватския Риека.

Румънците вкараха по два гола във всяко от полувремената.

С голове на бившия играч на ЦСКА и Левски Серджиу Буш в 9-ата и Мариус Лупу в добавеното време на първата част тимът на Корвинул Хунедоара си осигури спокойствие още до почивката.

В 76-ата минута домакините останаха с десет души след червен картон за Балинт Сабо.

Това окончателно отказа домакините, които получиха още два гола от Лупу в 86-ата и в третата минута на добавеното време.