Словашкият Ружомберок направи сериозна крачка към следващата фаза на Лига Европа.

В първи мач от първия квалификационен кръг на втория по сила европейски клубен турнир словаците победиха у дома казахстанския Тобол с 5:2.

Реваншът е на 18 юли.

Победителят от тази двойка ще срещне във втория предварителен кръг турския Трабзонспор.

Ружомберок и Тобол направиха голово шоу на "Щадион под Чебратьом“ в Ружомберок, като пет от головете в мача паднаха още до почивката.

Игор Иванович в 9-ата минута даде преднина на Тобол, но три минути по-късно Шимон Габриел възстанови равенството.

Домакините направиха пълен обрат в 40-ата минута чрез Александър Селецки, но пет минути по-късно Дейвид Хенън изравни за 2:2.

В добавеното време на първата част Ружомберок отново излезе напред с гол на Матуш Мали.

След почивката домакините вкараха още два гола чрез Матей Мадленяк в 77-ата и Матуш Мали в 88-ата минута.