Късно снощи Англия се класира за втория си пореден финал на Европейско първенство. Резервата Оли Уоткинс вкара победния гол срещу Нидерландия за крайното 2:1 в Дортмунд, а самият нападател на Астън Вила призна, че по-рано през деня е споделил пред Коул Палмър, че двамата ще влязат в игра и ще решат мача.

"Заклевам се в жена си, в живота на децата ми, казах на Коул Палмър: Днес ще влезем и ти ще ми асистираш. Никога не съм си мислел, че ще играя на Европейско първенство с Англия", разкри той.

Коул Палмър влезе заедно с Уоткинс от резервната скамейка в 81-та минута и му асистира 10 по-късно. Звездата на Челси замени Фил Фоудън, а тази на Астън Вила - капитана Хари Кейн.

През последния сезон 28-годишният Оли Уоткинс бе на изкючително ниво, като наниза 27 попадения и направи 13 асистенции в 53 срещи от всички турнири. По германските терени на Евро 2024 стрелецът игра 20 минути срещу Дания (1:1) и снощи още около 15.