В Рим разбиха голяма мафиотска мрежа за пране на пари

©
Следователи от Службата за борба с мафията в Рим са конфискували активи на стойност около 131 милиона евро и са поставили под разследване 57 души.
18-те задържани вероятно са членове на две престъпни групи, те са обвинени в мафиотска дейност, изнудване, пране на пари, включително собствени. Освен това задържаните са обвинени в подпомагане на клановете Мацарела и Д'Амико от Камората, клановете Манкузо и Мацаферо от Ндрангета, както и на римския клан Сенесе.
Сред задържаните са синовете на Енрико Николети, покойният член на римската Ганга дела Маляно, и лишеният от свобода Микеле Сенесе, лидер на едноименния клан.
Отбелязва се, че разследването на разкритата във вторник престъпна мрежа е започнало през 2018 година.