Националният ни отбор за девойки под 18 години постигна 6-а победа от 6 мача на Европейското първенство в Румъния и Гърция и е сигурен полуфиналист. Снощи "лъвиците" надвиха с 3:1 (25:18, 25:19, 24:26, 25:20) домакина в Група II Гърция. Селекцията на Антонина Зетова продължава без загуба в Ираклион, а до края ни остана само една среща - днес от 14:30 часа срещу Унгария.

С представянето ни дотук заслужихме първото място в потока, от което е почти невъзможно да ни изместят (теоретично Полша има шанс, ако ние загубим на нула, а те постигнат чист успех срещу Финландия). По регламент към "Топ 4" продължават първите два в двата потока. Полуфиналната фаза и двата двубоя за медали ще се играят в Румъния на 12 и 13 юли.

Деница Ангелова бе най-резултатна с 16 точки (4 блока и 3 аса), а Калина Венева добави 15 точки. Дарина Нанева имаше силно включване с 13 точки (4 блока и 3 аса), а много силна игра в четвъртия гейм на Никол Окоро и Вяра Парапунова им донесе 9 точки. България постигна 10 аса и 12 блокади.