Българският пилот на тима на "АРТ Гран При“ Никола Цолов финишира на 15-о място в състезанието от Формула 3 за Голямата награда на Великобритания.

Българинът остана далеч от точките, като  прекъсна страхотната си серия от четири поредни състезания, в които прибавя в актива си точки.

След 20 обиколки на "Силвърстоун“ Цолов, който започна състезанието от 7-ата позиция на стартовата решетка, остана на 15-ото място, с изоставане от 1:16.840 от победителя Арвин Линдблад. Британският пилот на "Прима Рейсинг“ спечели с време от 47:12.061 минути.

Втори остана съотборникът на Линдбланд Габриеле Мини от Италия, на 0,874 секунди от победителя.

"Топ 3“ допълни британецът Калъм Войсин от "Родин Моторспорт“, изостанал на 9,213 секунди от Линдблад.

Мини записа най-бързата обиколка, с което си заслужи допълнителната точка.

С нея италианецът излиза начело в генералното класиране, в което с актив от 119 точки той води с шест пред двойния победител от "Силвърстоун“ Линдблад.

Със своите 50 точки Никола Цолов запазва осмото си място в подреждането.

Сезонът във Формула 3 продължава след две седмици в състезанията на пистата "Хунгароринг“ в Унгария.