Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов от тима на "АРТ-Гран при“ продължава с впечатляващото си представяне този сезон.

Цолов се класира на пето място в спринта от състезателния уикенд на "Силвърстоун“, седми кръг от от сезона.

За българина това е четвърто поредно състезание, в което успява да прибави точки в актива си, включително и победата му в Австрия, и общо шести старт с точки от началото на сезона.

Състезателят стартира от осмата позиция на стартовата решетка, като постепенно започна да си пробива път напред и се изкачи до шестата позиция, на която финишира.

След края на състезанието съотборникът на Цолов - Кристиан Менсъл, който завърши пети, бе наказан с 5 секунди и това изкачи българския пилот на петото място в крайното класиране.

Със спечелените 6 точки Никола Цолов събра 50 и се изкачи на осмото място в общото класиране във Формула 3.

Победата в състезанието грабна британският пилот на "Прима Рейсинг“ Арвид Линдблад. Втори остана мекскиканеца Арвин Леон от "Ван Амерсфоорд Рейсинг“. "Топ 3“ допълни перуанецът Матиас Загазета от "Йенцер Моторспорт“.

На 7 юли (неделя) предстои основното състезание на "Силвърстоун" с дължина 22 обиколки, а стартът му е в 10:20 часа българско време.