Отборите на Англия и Швейцария завършиха наравно 1:1 редовното време на третия четвъртфинален сблъсък от Европейското първенство в Германия.

Мачът се играе в Дюселдорф.

Играчът на Арсенал Букайо Сака с гол в 80-ата минута измъкна безличния тим на Англия от отпадане още в редовното време, след като вкара за 1:1.

Преди това голаджията на Монако Брийл Емболо бе дал преднина на Швейцария с гол в 75-ата минута на двубоя.

За Емболо това е 15-и гол с екипа на националния тим на Швейцария.

През първата част англичаните очаквано имаха леко превъзходство, което не успяха да реализират.

Двата тима не успяха да застрашат сериозно вратарите Джордан Пикфорд и Ян Зомер. Основната причина за това бе стабилната игра в отбрана на двата отбора.

След почиката Швейцария вдигна оборотите.

В 51-ата минута Емболо пропусна добра възможност, давайки възможност на Пикфорд да се прояви.

За отбраната на Англия се отвори сериозна работа, като "кръстоносците" заредиха опасни атаки.

В 66-ата минута добра възможност пропусна и Мишел Ебишер.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Швейцария поведе чрез Емболо.

Гарет Саутгейт реагира веднага с тройна смяна, изваждайки Коби Мейну, Езри Нгойо и Кийрън Трипиър за сметка на Люк Шоу, Коул Палмър и Еберечи Езе.