Канада се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, който тази година се състои в Съединените щати. "Кленовите листа“ отстраниха на ¼-финал отбора на Венецуела след изпълнение на дузпи, като редовното време в щата Тексас завърши при резултат 1:1.

Джейкъб Шафелбърг откри за северноамериканците в 13‘, докато Саломон Рондон изравни за южноамериканците в средата на второто полувреме. При 11-метровите наказателни удари канадците изпуснаха два пъти (втора и четвърта), докато венецуелците сбъркаха три пъти (втора, четвърта и шеста).

Така селекцията на Джеси Марч стига полуфинал в дебютното си участие на Копа Америка. Съперник на "червените“ там ще бъде действащият световен шампион Аржентина, а двубоят е насрочен за ранните часове на сряда българско време.