Актуалният шампион при мъжете на "Уимбълдън“ Карлос Алкарас от Испания продължава защитата на титлата си.

Световният №3 и 3-ти поставен в схемата, отстрани в третия кръг 29-ия в света и схемата на надпреварата Франсис Тиафо от Съединените щати след епична битка, продължила 3 часа и 53 минути и 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2.

За Алкарас това бяха първи два загубени сета на турнира от началото на надпреварата.

Тиафо приключва участието си в турнира за втора поредна година в третия кръг.

Това бе четвърти мач при професионалистите между двамата, като Алкарас постигна втория си успех и втори пореден. Във втори пореден мач между двамата Алкарас измъкна успеха в пет сета, след като стори това и на Откритото първенство на Съединените щати миналата година.

Следващият съперник на Алкарас ще бъде победителят от мача между 16-ия в света и схемата Юго Умбер от Франция и 65-ия в ранглистата Брендън Накашима от Съединените щати.