Александър Зверев постигна втора експресна победа в индивидуалната надпревара на "Уимбълдън“.

В мач от втория кръг германецът, който е 4-и в света и в схемата на надпреварата, отстрани 46-ия в ранглистата Маркос Гирон от Съединените щати с 6:2, 6:1, 6:4. Мачът продължи 1 час и 34 минути.

В първия кръг Зверев отстрани почти за същото време и испанеца Роберто Карбайес Баена.

Зверев и Гирон се срещнаха за втори път при професионалистите, като германецът постигна втори успех, а Гирон остава със само един спечелен сет срещу този съперник.

Така Зверев ще играе за втора поредна година в третия кръг на турнира, като два пъти е успявал да стигне и в четвъртия – 2017 и 2021.

Противник на германеца ще бъде 42-ия в света Камерън Нори от Великобритания.

Двамата са изиграли пет мача помежду си досега, като Зверев има пет успеха. Всички мачове са били на твърда настилка.