Холгер Руне от Дания и Тейлър Фриц от Съединените щати продължават в третия кръг на "Уимбълдън“ след трудни победи.

Във втория си мач от състезанието четвъртфиналистът от миналогодишното издание на турнира Руне, който е 15-и в света и схемата, победи 74-ия в ранглистата Тиаго Сейбот Уайлд от Бразилия с 3:6, 6:3, 6:2, 6:2 и 2 часа и 12 минути игра.

За Руне това е първи загубен сет на турнира.

Това бе първи мач между двамата тенисисти при професионалистите.

В следващия кръг Руне ще се изправи срещу 220-ия в ранглистата Куентин Алис. Французинът изненада във втория кръг 21-ия в схемата Карен Хачанов от Русия, побеждавайки го с 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 и 2 часа и 48 минути игра.

Това ще бъде първи мач между Руне и Алис.

12-ият в света и 13-и в  схемата Фриц отстрани във втория си мач 76-ия в ранглистата Артур Риндеркнех от Франция с 6:3, 6:4, 3:6, 6:4 и 2 часа и 19 минути игра.

Това бе втори мач между двамата и втори успех за Фриц.

Следващото препятствие за американеца е 24-ия поставен и 19-и в света Алехандро Табило от Чили.

Двамата имат два мача помежду си досега, като американецът е с два успеха и без загубен сет.