Новак Джокович продължава по график на "Уимбълдън“.

Финалистът от миналата година и световен №2 се класира за третия кръг на състезанието, след като във втория си мач победи 277-ия в света Якоб Фиърнли от Великобритания с 6:3, 6:4, 5:7, 7:5. Мачът продължи малко повече от 3 часа.

Ноле, чието участие в турнира до последно бе под голяма въпросителна, тъй като се възстановяваше от операция, загуби първи сет в настоящото издание на състезанието.

Това бе първи сблъсък на Джокович с британеца.

В третия кръг съперник на сръбския титан ще бъде 47-ия в ранглистата Алексей Попирин от Австралия.

Двамата тенисисти ще се срещнат за трети път при професионалистите, като Джокович има два успеха дотук, а Попирин е спечелил един сет. Това стана в мача на Откритото първенство на Австралия тази година, когато във втория кръг Джокович спечели в четири сета.

Турнирът се оказа пълен кошмар за един от основните съперници на Джокович за титлата - №7 в ранглистата Хуберт Хуркач.

Полският тенисист, който през 2021 година игра полуфинал на "Уимбълдън“, а преди година отпадна в четвъртия кръг, този път отпадна още във втория заради контузия.

Хуркач се отказа заради травма в мача си срещу 34-ия в ранглистата Артур Фис след 6:7(2), 4:6, 6:2, 6:6 (8).

В третия кръг френският състезател ще играе срещу 44-ия в ранглистата Роман Сафиулин от Русия.