Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) завърши с победа контролите от предсезонната си подготовка.

"Канарчетата" надделяха с 2:0 над Крумовград в последната си проверка преди старта на новата кампания.

И двете попадения в срещата, играна на стадион "Христо Ботев", отбеляза новото попълнение на "жълто-черните" Антъни Уджа през втората част.

Уджа има 136 двубоя и 30 гола в Бундеслигата, 114 срещи с 37 попадения във Втора Бундеслига и 24 мача и 7 гола за Купата. Уджа е изиграл и 7 двубоя за националния тим на Нигерия.

На старта на новия сезон Ботев ще играе със словенския Марибор в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Първата среща между двата тима е на 11-и юли (четвъртък) от 21:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.