Девойките ни под 18 години направиха обрат и победиха Полша с 3:2 гейма (21:25, 21:25, 25:21, 28:26, 15:7) на Европейското първенство от Група II в Хераклион, Гърция. Това бе трета поредна победа на националките под ръководството на Антонина Зетова след успехите над Германия и Турция.

Българският отбор бе в състав: Вяра Парапунова, Елисавета Сариева, Деница Ангелова, Божидара Иванова, Димана Иванова и Една Тодорова.

Днес записахме 10 точки от блокада и 7 на сервис. Най-резултатна бе Деница Ангелова с 22 точки, а тя имаше 68 % в атака. Калина Венева и днес помогна много с 14 т., като тя имаше висок % на посрещане. Дарина Нанева се отчете с 12 т., Елисавета Сариева - 10 т., а Вяра Парапунова - 9 т.

Четвъртък е почивен ден. Следващият мач на "лъвиците" е в петък от 14:30 часа срещу Литва.

В временното класиране на Група II България е едноличен водач с 8 точки, а Полша е на втора позиция със 7. Утре съставът почива, а в петък ще изиграе следващия си двубой срещу Литва.