Националният отбор на Турция се класира за четвъртфинал на ЕВРО 2024 след успех над Австрия с 2:1 в последния мач от осминафиналната газа на турнира.

Двубоят се игра на "Ред Бул Арена" в Лайпциг.

Южните ни съседи откриха резултата още в 1-а минута на срещата. Тогава точен бе защитникът на саудитския Ал Ахли Мелих Демирал.

През първата част австийците нито веднъж не отправиха удар в очертанията на вратата на Турция, пазена от Мерт Гюнок.

В 59-ата Демирал се превърна в още по-голям герой, вкарвайки втория си гол в мача. Асистенцията бе на младата звезда на Реал Мадрид - Арда Гюлер.

Нападателят на германския Фрайбург Михаел Грегорич върна едно попадение за австрийците. Това се случи в 66-ата минута. До края на срещата Австрия натиска като отправи сериозно количество удари, но до изравнителен гол не се стигна.

В битка за място на полуфинал Турция ще играе с тима на Нидерландия, който елиминира Румъния малко по-рано днес.