Нидерландия се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, което продължава в Германия.

"Лалетата" спечелиха с 3:0 срещу Румъния в двубой, играл се на "Алианц Арена" в Мюнхен пред 65 012 зрители по трибуните.

Нападателят на Ливърпул Коди Гакпо откри резултата с гол в 20-ата минута. Асистенцията бе на Шави Симонс.

В 26-ата Стефан де Врай нацели гредата на румънците. Втора греда за тима, воден от Роналд Куман, нацели този път Върджил ван Дайк. Това се случи в 58-ата минута.

Коди Гакпо покачи на 2:0 в 63-ата, но попадението беше отменено от ВАР поради засада.

Въпреки това нидерландците стигнаха до втори гол. Негов автор бе Даниел Мален в 83-ата минута. Асистенцията бе на първия голмайстор - Гакпо.

Отново Мален бе точен, оформяйки крайното 3:0. Това се случи в продължението на двубоя.

В битка за място на полуфинал Нидерландия ще срещне спечелилия измежду Австрия и Турция, които играят тази вечер от 22:00 часа българско време.