Франсис Тиафо достигна втория кръг на "Уимбълдън". Американецът се наложи да играе пълния формат на мачовете в английската столица за крайното 6:7(5), 2:6, 6:1, 6:3, 6:3 след 3 часа и 9 минути на Корт № 15 срещу Матео Арналди.

В първия сет двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек. В него италианецът бе по-фокусиран, допусна по-малко грешки и откри резултата. Втората част Арналди взе 53 % от точките на първото си подаване, 86 % на вторo и проби 3 пъти срещу веднъж за съперника. Третият сет Тиафо надделя в 79 % от случаите на първия си първия си начален удар, 62 % на втори и осъществи два брейка. Четвъртата част 29-ият в основната схема бе 79 % ефективен на първи сервис, 62 % на втори и отново проби два пъти. В решителния сет американецът спечели 86 % от точките на първо подаване, 20 % на второ и стигна до един брейк.

Във втори кръг Тиафо ще играе с Борна Чорич, отстранил бразилеца Фелипе Мелигени Алвеш с 6:3, 7:6(2), 6:3.