Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от Големия шлем - "Уимбълдън" с чиста победа над Душан Лайович (Сърбия) с 6:3, 6:4, 7:5.

Срещата продължи 1 час и 46 минути. Tова е трета победа от четири мача за Димитров срещу Лайович. Във втория кръг българинът ще играе срещу победителя от срещата между Кристиан Гарин и Дзюнчън Шан.

Евентуален съперник на Димитров на осминафиналите е Даниил Медведев, а на четвъртфиналите е водача в схемата Яник Синер.

Българинът поведе с 3:0 в първия сет срещу Лайович и го спечели с 6:3. Във втората част Димитров проби още в първия гейм и го спечели с 6:4. В третия сет Григор изостана с 0:3, но спечели шест от следващите седем гейма.