Един от големите фаворити за титлата на ЕВРО 2024 - Испания се класира за четвъртфиналите след успех, дошъл след обрат от 0:1 на 4:1 над дебютанта на голям форум Грузия.

Двубоят се игра на "Райненергищадион" в Кьолн пред 42 233 зрители по трибуните.

Изненадващо грузинците поведоха в резултата след автогол на Робин Льо Норман в 18-ата минута. Още до почивката "Ла Фурия Роха" изравниха чрез Родри. Звездата на английския шампион Манчестър Сити отбеляза в 39-ата минута.

Халфът на френския шампион Пари Сен Жермен - Фабиан Руис изведе Испания напред в резултата, вкарвайки в 51-ата минута след пас на Ламин Ямал.

В 74-ата Гиорги Гвелесиани от Грузия си отбеляза автогол, но той беше отменен от ВАР поради засада.

Само минута по-късно Нико Уилямс направи резултата 3:1. Пасът бе на Руис.

Крайното 4:1 оформи резервата Дани Олмо. Той вкара в 83-ата минута. Асистенцията беше на Микел Оярсабал.

Така в битка за място на полуфинал Испания ще играе с домакина Германия, който вчера отстрани Дания.