Националният отбор на България за младежи U20 записа нова победа в подготовката си преди Европейското първенство в Дивизия B през следващия месец. В контролна среща, изиграна днес в Ботевград, тимът ни се наложи убедително над Швейцария с 81:60.

Гостите поведоха с 5 точки в средата на първата част, но след силни финални минути нашите обърнаха за 18:16. Разликата в полза на България стана и двуцифрена, а на почивката тимът ни водеше с 42:31.

След паузата мачът продължи с ниска резултатност, но домакините поддържаха солиден аванс и преди заключителната четвърт бяха напред с 58:44. В оставащото време преднината на българите надхвърли 20 точки и те спечелиха без проблеми.

Илиян Пищиков вкара 13 точки за победителите, с 11 е Христо Бъчков.

Проверката бе четвърта за баскетболистите на Васил Христов, които преди това надвиха Унгария и Великобритания в Самоков и завършиха наравно с Нидерландия в Ботевград. След седмица националите ни ще имат две контроли в Русе срещу Португалия.