Изненадващият шампион на Гран при на Австрия, кръг от сезон 2024 във Формула 1 - Джордж Ръсел с "Мерцедес", разкри, че е бил наясно, че може да се случи катастрофа между първите двама в генералното класиране - Макс Верстапен и Ландо Норис при днешното състезание.

Припомняме, че именно заради катастрофа между тях шампион стана Ръсел.

"Още от самото начало водих тежка битка за третото място. Видях, че Макс и Ландо се борят много здраво в челото и знаех, че Норис иска тази победа. Тимът свърши отлична работа и ние участвахме в битката за челото. Трябва да си близо, за да се възползваш от подобна ситуация и така и стана.

Двамата водачи се бореха здраво, но не можех да повярвам колко сме близо до Ландо и Макс. Бях на 12 секунди зад тях и знаех, че е възможно да се ударят. Гордея се, че спечелих. От началото на сезона свършихме толкова много работа и последните няколко състезания бяха невероятни", заяви Норис след финала.