Българският пилот на "АРТ Гран-при“ Никола Цолов се класира на шесто място в основното състезание от Формула 3 в Австрия.

Цолов стартира от десетата позиция, като успя да се изкачи до шестото място, оставайки на 7.103 секунди от победителя Люк Браунинт от "Хайтек“.

Британецът спечели състезанието с време от 37:22.286 минути.

Браунинг успя да се наложи в битката с пилотите на "Прима“ Габриеле Мини и Дино Беганович.

Мини остана втори, на 1,685 секунди от победителя, докато шведа Беганович завърши на 2.154 секунди от Браунинг.

Четвъртото място остана за съотборникът на Цолов в "АРТ Гран-при“ Кристиан Менсъл, който остана на 2,568 секунди от победителя.

Пред българина състезанието приключи и пилота на "Кампос Рейсинг“ Оливър Гьоте, който бе по-бавен от победителя с 3,172 секунди.

За първи път в своята кариера във Формула 3 Никола Цолов завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като вчера спечели спринта.

Със спечелените този уикенд 19 точки Цолов се изкачи до 10-ото място в общото класиране с 44 точки.

Лидер е Люк Браунинг със 106 точки, следван от Габриеле Мини с 95 и Леонардо Форнароли с 86 точки.