Аржентина победи Перу с 2:0 в последния си мач от груповата фаза на Копа Америка.

Световните шампиони постигнаха трети успех на турнира, като се класираха за четвъртфиналите на състезанието без допуснат гол.

В мач №3 от група "А“ на първенството Аржентина бе без суперзвездата си Лионел Меси, който лекува мускулна травма.

Въпректи това "гаучосите“ взеха своето, като пореден силен мач на турнира изигра Лаутаро Мартинес. Той вкара и двата гола за Аржентина.

След нулево първо полувреме, Лаутаро откри в 47-ата минута след асистенция на най-добрия на терена Анхел ди Мария.

В 72-ата минута Аржентина получи дузпа, но халфът на Рома Леандро Паредес не успя да я вкара.

Все пак аржентинците стигнаха и до втория си гол в мача. Това стана в 86-ата минута, а точен отново бе Лаутаро Мартинес.

Аржентина приключва груповата фаза на първото място в групата, следвана от Канада, които също ще играят на четвъртфиналите.

Чили остава на третото място, докато Перу е на последната позиция.