Българският мегаталант в автомобилните спортове Никола Цолов постигна втора победа във Формула 3!

Родният пилот спечели спринтовото състезание на пистата "Ред Бул Ринг“ в Австрия.

Цолов стартира от трета позиция, а в четвъртия завой отиде втори, изпреварвайки Мартиниус Стеншорн. В седмия тур той излезе начело, минавайки и пред Кристиан Менсъл.

В 15-ата българинът сдаде първото място на Менсъл, но Цолов моментално си върна водачеството още до края на обиколката.

В генералното класиране Цолов запазва 12-то си място с актив от 36 точки, взимайки днес бонуса за най-бързия тур.

Първи е Леонардо Форнароли с 84, пред Люк Браунинг със 79. Мини е трети със 77.

Утре е основното състезание, в което Цолов ще стартира от 10-а позиция.

Припомняме, че в края на май Никола спечели спринтовото състезание на пистата в Монте Карло, Монако. Това беше и негов първи успех във Формула 3.