Турция изхвърли Чехия от европейското първенство по футбол. Южните ни съседи победиха с 2:1 чехите в последен мач и за двата тима от груповата фаза на ЕВРО 2024, което се провежда в Германия.

Двубоят се игра на "Фолкспаркщадион" в Хамбург.

Халфът на Фиорентина Антонин Барак остави тима си с човек по-малко след като първо получи жълт картон в 10-ата минута за задържане на противников играч, а 9 по-късно бе санкционират с втори жълт и съответно червен за грубост.

Турците откриха резултата с гол на халфа на италианския шампион Интер - Хакан Чалханоглу в 51-ата минута. Асистенцията беше на Исмаил Юксек.

Чехите се върнаха в двубоя в 66-ата когато Томаш Соучек изравни, но Дженк Тосун донесе трите точки за Турция с гол в 4-ата минута на продълженията.

След сензационната победа на Грузия в другия мач от група "F" стана ясно, че последни са Чехия с 1 точка, а другите три тима продължават напред.

Португалия са първия с 6, колкото имат и Турция. Трети са Грузия с 4.