Англия и Словения се прибраха при 0:0 на почивката след първото полувреме от последния мач за двата отбора в група "С" на Евро 2024. Той се играе в Кьолн.

Гарет Саутгейт прави една рокада в стартовата си 11-ка от предишните два двубоя. Вместо Трент Александър-Арнолд, от първата минута в средната линия започва халфът на Челси Конър Галагър.

АнглияДжорджан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Марк Гехи, Кийрън Трипиър, Конър Галагър, Деклан Райс, Букайо Сака, Джуд Белингам, Фил Фоудън, Хари Кейн (к.)

СловенияЯн Облак, Зан Карничник, Ваня Дркушич, Яка Бийол, Ерик Янза, Петър Стоянович, Адам Черин, Тими Елшник, Ян Млакар, Андраш Шпорар, Бенямин Шешко

Англия се стреми да запази първото място в групата, която оглавява с 4 точки. То ще прати "Трите лъва" срещу третия от група "D" (Нидерландия), "E" (Румъния, Белгия, Украйна, Словакия) или "F" (Турция, Чехия, Грузия). Който приключи втори измежду Англия, Словения, Дания и Сърбия, ще се изправи срещу домакина Германия в 1/8-финалите.