Хърватия и Италия завършиха наравно 1:1 в мач от третия кръг в група "В“ на Европейското първенство в Германия.

Гол за Матия Дзакани в 8-ата минута на добавеното време донесе точката за Италия, като с равенството актуалният европейски шампион възкръсна, оставайки на второто място в групата, с което продължава напред.

До гола на Дзакани хърватите се виждаха в следващата фаза за сметка именно на италианците.

Две луди минути на ветерана Лука Модрич в началото на втората част пратиха хърватите от ада в рая.

Най-напред в 54-ата минута халфът на Реал (Мадрид) левашки профука дузпа за Хърватия, давайки шанс на направилия много силен мач Джанлуиджи Донарума да блесне.

Минутка по-късно ветеранът Модрич се реваншира, завършвайки с гол контраатака на Хърватия.

През първата част и двата тима демонстрираха желание за победата, като с основна заслуга за това да няма гол бяха двамата вратари Доминик Ливакович и Джанлуиджи Донарума.

Хърватите държаха повече топката, но по-сериозните опасности бяха за Италия.

В 5-ата минута Донарума отрази опасен удар на Сучич.

Атаките към двете врати продължиха, като в 28-ата минута и Ливакович трябваше да показва класа след удар на Бастони.

В 36-ата минута отново Ливакович трябваше да се намесва, отказвайки Пелегрини.

След почивката хърватите започнаха много активно и логично успяха да стигнат до злополучната дузпа, а след това и до гола аванс.

След попадението на Хърватия тимът на Италия хвърли всичко в атака.

В 62-ата минута Бастони стреля над вратата. Пет минути по-късно удар на Дармиан бе блокиран от бранител на Хърватия.

В 68-ата минута Ликавович изпревари Распадори и спаси.

Италианците продължиха да атакуват и така се стигна до 8-ата минута ва добавеното време, когато Матия Дзакани стреля от воле за 1:1. Асистенцията бе на Рикардо Калафиори.