Испания победи Албания с 1:0 в двубой от последния, трети кръг в група "В“ на Европейското първенство.

Иберийците записаха три победи от три мача в групата, като приключват с голова разлика 5:0.

Испанците, които си бяха гарантирали първото място в групата още преди двубоя, играха с резервите, но и това не ги спря към пълния успех.

Феран Торес в 13-ата минута вкара единствения гол в мача след асистенция на Дани Олмо.

Минутка преди гола Микел Мерино стреля към вратата на Албания, но Стракоша спаси.

В 45-ата минута албанците стигнаха до своя шанс през първото полувреме, като Кристиян Аслани стреля, но направилия феноменален мач  Давид Рая отрази удара му.

В самото начало на втората част Хоселу пропусна да удвои аванса на Испания.

В 64-ата минута Армандо Броя стреля опасно, но вратаря на Испания Рая спаси.

Във 2-ата минута на добавеното време отново Броя пропусна за Албания, но Рая отново показа фантастичен рефлекс.

Така Албания приключи на турнира само с 1 спечелена точка и на последното място в групата.