Унгария победи с 1:0 Шотландия в последен мач и за двата тима от груповата фаза на Европейското първенство по футбол, домакин на което е Германия.

Двубоят се игра на стадион "MHP Arena" в Щутгарт.

Единственият гол в срещата отбеляза Кевин Чобот в самия край на 10-минутното продължение на мача, дадено от съдията Факундо Тейо.

Причината за дългото продължение е брутална контузия, която получи централният нападател на Унгария Барнабас Варга. В 70-ата минута той се сблъска с вратаря на Шотландия Ангъс Гън и се строполи на земята. Играта веднага бе спряна, на терена влязоха лекари, а футболистите на "маджарите" взеха одеяла, с които прикриха случващото се с Варга от очите на феновете

С успеха Унгария събра 3 точки и завърши на трето място в група "А", с което тимът има шанс да продължи за следващата фаза на турнира като един от най-добрите 4 отбора, завършиха на трети места в групите.

Шотландия зае последното 4-о място в тази група "А" с 2 точки. Германия спечели този поток със 7, а Швейцария финишира 2-а с 5 точки.